עמילות מכס הינו ענף מקצוע שהעוסקים בו מכונים: עמילי מכס ו/או סוכני מכס.

תפקידו על עמיל מכס

עמילות מכס הינו ענף מקצוע שהעוסקים בו מכונים: עמילי מכס ו/או סוכני מכס.

תחום מקצועי זה מיועד לצרכי ייצוגם של יבואנים ויצואנים אל מול רשויות המכס במדינות השונות בהן הם פועלים, ובחלק גדול מהמקרים, תחום מקצועי זה נכלל במסגרת שירותיהן של חברות העוסקות ומתמחות בהליכי סחר בינלאומי באמצעות שירותי שילוח בינלאומי המיועד גם לסקטור הפרטי וגם לסקטור העסקי כאחד.

תפקידו על עמיל מכס

כמייצג יבואנים ויצואנים אל מול רשויות המכס, תפקידו המקצועי של עמיל המכס הוא לדאוג לכל היבטי המיסוי של לקוחותיו, ולכן, חלק מרכזי בפעילותו של עמיל המכס קשור לפעילות מילוי טפסים נדרשים בתהליכי יבוא ויצוא.

במסגרת פעילותו המקצועית, עמיל המכס אמון על הכנת הניירת הנדרשת לאורך כל שלבי היבוא והיצוא, וכל זאת תוך התייחסות נקודתית לדרישות החוקיות בכל מדינה בה פועלות תחנות מכס בהן הסחורות עתידות לעבור במסגרת הליכי היבוא והיצוא.

חשוב לציין שעמילות מכס הינו מקצוע המחייב לימודים באמצעות קורסים ייעודים שלאחריהם הסטודנטים נדרשים לעבור בחינות מיוחדות ותקופת התמחות שרק לאחריה יקבלו רישיון "עמיל מכס" מטעם רשויות המס במדינת ישראל- אגף המכס והמע"מ.

עמילות מכס במסגרת שירותי שילוח בינלאומי

חברות מקצועיות העוסקות ומתמחות בענף השילוח הבינלאומי, מאפשרות לכלל היבואנים והיצואנים ולכלל האנשים הנדרשים להעברת סחורות וחפצים ממדינה אחת לשנייה, ליהנות משירותי עמילות מכס כחלק בלתי נפרד מהליכי השילוח. חברות אלו עוסקות בכל ההיבטים הלוגיסטיים הקשורים בצורה ישירה או עקיפה לתחום השילוח הבינלאומי, ולכן, מרביתן קשורות עם חברות שילוח נוספות מסביב לעולם ועם רשויות מכס במדינות שונות.

לפיכך, בחירתה של חברת שילוח בינלאומי, חייבת להיעשות בהתאם למספר קריטריונים ופרמטרים מקצועיים כגון: היקף פעילויות השילוח הבינלאומיות המתקיימות על ידי החברה לאורך כל ימות השנה, יכולותיה המקצועיות של החברה בכל הנוגע לייעול הפעילות הבירוקרטית הכרוכה בהליכי השילוח הבינלאומי, קשרי העבודה של החברה אל מול נציגויות מכס וחברות שילוח מסביב לעולם, היקף שירותי השילוח המוצעים לכם על ידי החברה, וכמובן, הניסיון המקצועי העומד לרשות נציגי החברה בכלל ועמילי המכס הפועלים מטעם החברה בפרט.

עוד מאמרים

עמילות מכס

תפקידו על עמיל מכס

עמילות מכס הינו ענף מקצוע שהעוסקים בו מכונים: עמילי מכס ו/או סוכני מכס. עמילות מכס הינו ענף מקצוע שהעוסקים בו מכונים: עמילי מכס ו/או סוכני מכס. תחום מקצועי זה מיועד לצרכי ייצוגם של יבואנים ויצואנים אל מול רשויות המכס במדינות השונות בהן הם פועלים, ובחלק גדול מהמקרים, תחום מקצועי זה נכלל במסגרת שירותיהן של חברות העוסקות ומתמחות בהליכי סחר בינלאומי באמצעות שירותי שילוח בינלאומי המיועד

קרא עוד »