שילוח בינלאומי הוא מונח שנעשה בו שימוש כדי לתאר העברה מסחרית או פרטית של חבילה או מספר חבילות בין מדינות ויבשות.

כאשר אנו רוצים לשלוח פריטים ממדינה למדינה, בין אם מדובר בהעברת תכולת דירה, רכב, חפצים אישיים או סחורה, יחולו עלינו החוקים של שילוח בינלאומי.

שילוח בינלאומי כולל תיאום בין מספר חברות תובלה, החלטה בין שילוח ימי או יבשתי, העברה במכס ועוד.

כל הדרכים לשילוח בינלאומי

כל הדרכים לשילוח בינלאומי

תהליך השילוח הבינלאומי מורכב משילוח ימי, אווירי ויבשתי. כאשר הסחורה מגיעה למדינת היעד, היא עוברת דרך נמל ימי או אווירי, ועל הקרקע היא ממשיכה להיות מובלת תוך שימוש במכולות, כלי הובלה שונים ופסי רכבת.

השילוח הימי יכול לקחת מספר שבועות ומתאים למכולות גדולות, והשילוח האווירי מהיר יותר ויקר יותר.

כל הפריטים חייבים לקבל את אישור המכס ולעבור דרך נמל אווירי, ימי או יבשתי, במעבר בין מדינות.

מהי חברת שילוח בינלאומי?

העברת פריטים מבוקרת ממדינה למדינה מחייבת תיאום ובקרה אשר נעשים על ידי חברת שילוח בינלאומי.

חברת השילוח הבינלאומי פועלת כמתווך בין אמצעי התובלה השונים (אונייה, מטוס, מכליות וכו׳), ודואגת לתיאום מדויק ואמין בין חברות התובלה השונות ובין הלקוח.

האם קיים הבדל בין חברות השילוח השונות?

חברות שילוח בינלאומי שונות מתמחות בסוגים שונים של סחורות, למשל, שילוח חומרים מסוכנים, שילוח חפצים אישיים, שילוח דחוף של פריטים לתערוכות, וכו׳.

חברות שילוח גדולות מחולקות למחלקות שילוח אווירי, שילוח ימי, סוגי שילוח ועוד.

בנוסף, מדינת היעד מכתיבה את חברת השילוח. כאשר, למשל, יש צורך בשילוח סחורה אל או מהמזרח הרחוק, חברת השילוח המתאימה היא זו אשר יש לה את הקשרים עם סוכנים מקומיים אשר יכולים להוזיל עלויות.

מדוע לבחור בחברת שילוח בינלאומי?

שילוח בינלאומי טומן בחובו תיאום בין אינספור גורמים, מעקב שוטף, ידע בהתנהלות בתוך הנמלים השונים (אשר יכול להשתנות בין מדינה למדינה), ידע בהתנהלות במכס ובבירוקרטיה ושליטה בפתרונות במקרה של תקלה או עיכוב.

חברת שילוח בינלאומי דואגת לתיאום, למעקב לכל אורך הדרך ומענה אנושי ומקצועי. יותר מהכל, חברת שילוח בינלאומי דואגת לחוקיות השילוח, למילוי נכון של הטפסים ולתשלום כל העמלות.