חברות שילוח בינלאומי מתמחות בייבוא וייצוא של סחורה. כל ייבוא וייצוא של סחורה הוא תהליך ארוך מאוד ומורכב.

שילוח בינלאומי – ייבוא וייצוא של סחורה

חברות שילוח בינלאומי מתמחות בייבוא וייצוא של סחורה. כל ייבוא וייצוא של סחורה הוא תהליך ארוך מאוד ומורכב. כאשר אנחנו רוצים לשלוח סחורה בשילוח בינלאומי אנחנו צריכים לשים לב להרבה מאוד פרטים שונים כולל איפה נאחסן את הסחורה, עמידה בלוחות זמנים וגם שמירה על חוקי המכס והמדינה אליה או ממה אנחנו מייצאים. השילוח עצמו יכול להתנהל או באוויר עם מטוסי תובלה או בים עם ספינות גדולות. הובלה של סחורה יכולה להיות אתגר גדול מאוד ומורכב וחשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים והגדולים כאחד בתהליך ההובלה וכל הבירוקרטיה שקשורה אליו בארץ ובמדינה בחוץ לארץ מולה אנחנו עובדים.

שילוח בינלאומי – עמידה בלוחות זמנים לפני הכול

אחד הדברים הכי חשובים בכל תהליך של שילוח בינלאומי הוא עמידה בלוחות זמנים. אי עמידה בלוחות זמנים של השילוח יכולה להיות קריטית. זה לא כל כך פשוט תמיד להקפיד על לוחות זמנים בשילוח בינלאומי כאשר יש הרבה גורמים בדרך שאחראים על כך שהסחורה תגיע בזמן משביתות בנמלים השונים ועד עמידה בחוקי מכס והתמודדות עם מזג אוויר שונה שיכול לאתגר את השילוח עצמו. עמידה בלוחות זמנים היא הא' ב' והיא הכול ולמרבה הצער היא לא תמיד תלויה בנו או בעובדים שלנו אלא בנסיבות הרבה יותר מורכבות ועולמיות.

שילוח בינלאומי – עבודה מול הרשויות

שילוח בינלאומי של כל סחורה תמיד כולל עבודה מול רשויות שונות. בארץ למשל כאשר מייבאים סחורה צריך לעבוד מול מכון התקנים ומול המכס. כל מוצר שאנחנו מייבאים לארץ אנחנו צריכים לוודא שיש לו רישיון של מכון התקנים ושהוא לא מסוכן. דבר זה נכון במיוחד במוצרים שקשורים לתינוקות וילדים בהם התקן מחמיר יותר. ייבוא של מוצרים שאין להם הרשאה ממכון התקנים יכול לסכן אותנו בתשלום קנסות כבדים. כך למשל גם כאשר אנחנו מייבאים מוצרי מזון אנחנו צריכים להתמודד עם היתרי כשרות בשבילם והיתרים של משרד הבריאות. היתרים אלו יכולים להיות היתרים שקשה לקבל אותם ולכן חשוב להקפיד ולעבוד בשקיפות מלאה מול הרשויות.

עוד מאמרים