כאשר אנחנו מדברים על בחירת חברת שילוח חשוב לתת את הדעת על היכולת לבחור את אופן השילוח, לתאם את האחסנה וכמובן להעניק ביטוח לתכולה בהתאם ליעדה ולסיכונים שבאים בחשבון.

ניהול שרשרת אספקה – שילוח ימי, אווירי, אחסנה, ביטוח

כאשר אנחנו מדברים על בחירת חברת שילוח חשוב לתת את הדעת על היכולת לבחור את אופן השילוח, לתאם את האחסנה וכמובן להעניק ביטוח לתכולה בהתאם ליעדה ולסיכונים שבאים בחשבון.

איך לבחור את אופן התובלה?

בחירת אופן התובלה צריך להיות מושפע משלושה גורמים: דחיפות, משקל ונפח הסחורה ומחיר ההובלה. כך למשל בהתאם לדחיפות ניתן לבחור דרכי תובלה מהירות או איטיות כאשר מהירות התובלה מהווה משתנה משמעותי במחיר.

בהמשך לכך, סוג הסחורה- מכולות, מסמכים, קרטונים ועוד ישפיע על בחירת דרכי התובלה כאשר יש כאלה שמותאמות לסחורה במשקל נמוך לעומת אחרות שמותאמות לסחורה במשקל כבד.

תובלה אווירית

לכל אופציה יש עלות שונה ובנוסף חשוב לקחת בחשבון את גודל וסוג המטען, סוג האריזה שלו, ערכו, יעד המטען והיבטים נוספים.

בחירת נתיב התובלה מחייבת בחירה של תת קטגוריה של כל סוג תובלה: התובלה האווירית יכולה להיות בלדרות בינלאומית של מעטפות וחבילות או שילוח אווירי שכולל הובלה אווירית מנמל אחד למשנהו להעברת מטענים כבדים של עד כמה מאות ק"ג שיש חשיבות להגעתם בזמן.

תובלה ימית

תובלה ימית יכולה להיות מטען חלקי– העברה מרציף לרציף עם איחוד של כמה לקוחות במכולה אחת בנמל המוצא או במסוף שממוקם מחוצה לו.

מכולות מכולה ריקה מובאת למחסן הלקוח, היצואן דואג למילויה והיא מועברת לנמל המוצא ומפליגה אל נמל היעד.

לאחר שחרורה מהמכס היא מועברת למקבל הסחורה שפורק אותה. מטען קונבנציונאלי- הובלה של כמות גדולה של מטענים ארוזים או הובלת מטען חריג שלא ניתן להובלה בתנאים סטנדרטיים אלא רק על ידי שירות מיוחד שכולל טיפול לוגיסטי מורכב וצמוד בכל שלבי שרשרת האספקה.

אחסנה וביטוח

אחד ההיבטים החשובים בשרשרת האספקה הוא נושא האחסנה בעיקר כאשר מדובר על מוצרי מזון או מוצרים חקלאיים שיש לאחסנם בתנאים אופטימאליים.

מהיבט אחר חשוב לתת את הדעת על סוגית הביטוח של התכולה בהתאם לכמותה, סוגה ועלותה. זה מתחבר לשאלה למה לעבוד איתנו.

חברת "יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ", מעניקה שירות מקצועי בקנה מידה בינלאומי ונותנת מענה שלם וכולל בניהול שרשרת האספקה על כל האתגרים שנלווים לכך.

עוד מאמרים

חדשות האתר

הצפיפות בנמלי חיפה ואשדוד: מספר חברות ספנות ידלגו על נמל חיפה

לאור העומס השהה לאחרונה נמל חיפה את החלונות הקבועים לכניסות אניית מכולות. חברת סילנד והמבורג סוד הודיעו כי לא יפקדו את נמל חיפה במהלך ששת השבועות הקרובים. חברת אוריין ללקוחות: צופה אתגרים רבים בתקופה הקרובה.

קרא עוד »
חדשות האתר

דיווח: הושלם מעבר כל האניות שנתקעו מחוץ לתעלת סואץ

אמש הודיעה רשות תעלת סואץ על סיום המשבר עקב חסימת הנתיב הימי על ידי אניית מכולות ענקית לפני כעשרה ימים. לפי הודעת הרשות בסך הכל נאלצו להמתין מחוץ לתעלה 422 אניות עם משקל מטען בסך כולל של 26 מיליון טון.

קרא עוד »