כאשר אנחנו מדברים על בחירת חברת שילוח חשוב לתת את הדעת על היכולת לבחור את אופן השילוח, לתאם את האחסנה וכמובן להעניק ביטוח לתכולה בהתאם ליעדה ולסיכונים שבאים בחשבון.

ניהול שרשרת אספקה – שילוח ימי, אווירי, אחסנה, ביטוח

כאשר אנחנו מדברים על בחירת חברת שילוח חשוב לתת את הדעת על היכולת לבחור את אופן השילוח, לתאם את האחסנה וכמובן להעניק ביטוח לתכולה בהתאם ליעדה ולסיכונים שבאים בחשבון.

איך לבחור את אופן התובלה?

בחירת אופן התובלה צריך להיות מושפע משלושה גורמים: דחיפות, משקל ונפח הסחורה ומחיר ההובלה. כך למשל בהתאם לדחיפות ניתן לבחור דרכי תובלה מהירות או איטיות כאשר מהירות התובלה מהווה משתנה משמעותי במחיר.

בהמשך לכך, סוג הסחורה- מכולות, מסמכים, קרטונים ועוד ישפיע על בחירת דרכי התובלה כאשר יש כאלה שמותאמות לסחורה במשקל נמוך לעומת אחרות שמותאמות לסחורה במשקל כבד.

תובלה אווירית

לכל אופציה יש עלות שונה ובנוסף חשוב לקחת בחשבון את גודל וסוג המטען, סוג האריזה שלו, ערכו, יעד המטען והיבטים נוספים.

בחירת נתיב התובלה מחייבת בחירה של תת קטגוריה של כל סוג תובלה: התובלה האווירית יכולה להיות בלדרות בינלאומית של מעטפות וחבילות או שילוח אווירי שכולל הובלה אווירית מנמל אחד למשנהו להעברת מטענים כבדים של עד כמה מאות ק"ג שיש חשיבות להגעתם בזמן.

תובלה ימית

תובלה ימית יכולה להיות מטען חלקי– העברה מרציף לרציף עם איחוד של כמה לקוחות במכולה אחת בנמל המוצא או במסוף שממוקם מחוצה לו.

מכולות מכולה ריקה מובאת למחסן הלקוח, היצואן דואג למילויה והיא מועברת לנמל המוצא ומפליגה אל נמל היעד.

לאחר שחרורה מהמכס היא מועברת למקבל הסחורה שפורק אותה. מטען קונבנציונאלי- הובלה של כמות גדולה של מטענים ארוזים או הובלת מטען חריג שלא ניתן להובלה בתנאים סטנדרטיים אלא רק על ידי שירות מיוחד שכולל טיפול לוגיסטי מורכב וצמוד בכל שלבי שרשרת האספקה.

אחסנה וביטוח

אחד ההיבטים החשובים בשרשרת האספקה הוא נושא האחסנה בעיקר כאשר מדובר על מוצרי מזון או מוצרים חקלאיים שיש לאחסנם בתנאים אופטימאליים.

מהיבט אחר חשוב לתת את הדעת על סוגית הביטוח של התכולה בהתאם לכמותה, סוגה ועלותה. זה מתחבר לשאלה למה לעבוד איתנו.

חברת "יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ", מעניקה שירות מקצועי בקנה מידה בינלאומי ונותנת מענה שלם וכולל בניהול שרשרת האספקה על כל האתגרים שנלווים לכך.

עוד מאמרים

עמילות מכס

עמילות מכס

עמילות מכס היא מקצוע, אשר מאפשר לאדם לקבל ייפוי כוח בעבור עסקים ואנשים פרטיים, כדי לשחרר את הסחורה שהם מקבלים במכס. עמילות מכס היא מקצוע מוסמך, שמושתת בעיקר על קשרים רבים שיש לאותו עמיל, וניסיון רב בעבודה מול המכס.

קרא עוד »
חדשות האתר

משרד הכלכלה: שירות מוגבל ליבואנים במהלך פגרת הקיץ

במהלך הפגרה יינתן שירות מוגבל באמצעות תורנים למבקשי פטורים לפי סעיף 2(ג)(2) לצו יבוא חופשי, בדיקות סימון ושירותים נוספים לציבור היבואנים, לבקשות דחופות בלבד. 

קרא עוד »