שלל המיסים המוטלים על הובלה בינלאומית מתחלקים שלוש קטגוריות שונות תחת מעטפת "מיסי יבוא": מכס, מס קניה והיטלי בטחה.

מיסים פופולאריים

שלל המיסים המוטלים על הובלה בינלאומית מתחלקים שלוש קטגוריות שונות תחת מעטפת "מיסי יבוא".

בניגוד למיסים הישירים (מס הכנסה, מע"מ), מיסי יבוא נחשבים בקטגורית המיסים העקיפים.

  1. מכסמכס, נחשב למס הנפוץ ביותר ותופס לגבי כל הסחורות הנכנסות למדינה מסוימת פרט לאלו אשר מקבלות פטור מסיבות אלו ואחרות. המכס המוטל על הנעלה, הלבשה, מוצרי בית שונים, מוצרי פלסטיקה, כלים סניטריים, רהיטים ועוד שורה ארוכה של מוצרים ומשתנה מעת לעת.
  2. מס קניה – מוצרים מסוימים חייבים במס זה בין אם הם מיובאים או מיוצרים בארץ. מס הקנייה מוטל על ערך המוצר ו"בתוספת מכסת אחוזים" (להלן תמ"א).
    בין הסחורות שדורשות תשלום מס זה אפר למצוא: אלכוהול לסוגיו, סיגריות וטבק, מוצרי קוסמטיקה, חלקי חילוף לרכבים או כלי רכב, מקררים לשימוש בייתי, מזגנים ביתיים, מוצרי חשמל, סוללות ועוד.
  3. היטלי בטחה – בשונה ממכס, היטל הבטחה מוטל במקרים ספציפיים בלבד. מס זה נכנס לתוקפו בזמן מוגבל (בישראל עד שנתיים) ומטפל במקרים בהם יבוא אותו מוצר עלול לגרום לנזק ממשי לתעשייה המקומית על ידי תחרות גוברת נגד מוצר מקומי. ממשלות רבות מסבסדות את היצוא במקביל להיטל זה וזאת על מנת למנוע אבטלה.
    היטלי בטחה יכולים להיות לדוגמא על יין, מוצרים חקלאיים וכדומה.

חברת "יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ", בעלת ניסיון עשיר בשילוח בינלאומי. אנו שמים דגש על מתן שירות מקצועי בסטנדרטים בינלאומיים ונשמח לעזור לך לעבור את המכשולים הרבים הנמצאים בקיום עסקאות בינלאומיות.

יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ 

יחדיו – שירות שלוקח אותך רחוק!

עוד מאמרים