אחד המאפיינים של העידן הגלובלי הוא בהיותו מצומצם מבחינה מרחבית. רשת האינטרנט הגדילה את אפשרויות הסחר העולמי וכיום יותר ויותר אנשים נדרשים לשילוח בינלאומי.

מה צריך לדעת על שילוח בינלאומי?

אחד המאפיינים של העידן הגלובלי הוא בהיותו מצומצם מבחינה מרחבית. רשת האינטרנט הגדילה את אפשרויות הסחר העולמי וכיום יותר ויותר אנשים נדרשים לשילוח בינלאומי. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על השילוח הבינלאומי ועל האפשרויות שגלומות בו. בפועל שילוח בינלאומי הוא הובלה של סחורה או חפצים אישיים ממדינה אחת לאחרת ברחבי העולם על ידי גורם מתווך שהוא חברת שילוח שמובילה את הסחורה או החפצים.

למה זה חשוב

בעולם המסחר שילוח בינלאומי הוא אחד הרכיבים החשובים והוא משפיע על עלויות והיקף הפעילות ולא בכדי מתקיימת תלות הדדית בין הסחר ובין אמצעי התובלה השונים. ניתן לחלק את מערכת התובלה הבינלאומית לשלוש מערכות: ימית, אווירית ויבשתית. כל אחת מהמערכות הללו טומנת בחובה את הנמל, אמצעי התובלה ואת נתיב האספקה.

כך למשל תובלה ימית מורכבת מנמל הים, מהספינות ומנתיבי השייט. התובלה האווירית לעומת זאת מורכבת מנמלי האוויר, מהמטוסים ומנתיבי הטיסה. תובלה יבשתית כוללת מסופים, כלי הובלה כמו משאיות ורכבות ותשתיות כבישים ומסילות ברזל.

פרטי, עסקי ומה שביניהם

כאמור בעידן האינטרנט שילוח בינלאומי הוא מנת חלקם של מרבית האנשים בין אם באופן פרטי ובין אם במסגרת עסקית. זה יכול להיות כחלק מרכישה בחברה שנמצאת בחו"ל או במסגרת פעילותו של בית עסק שמייבא או מייצא פריטים או כחלק מעבודה של מפעל שנדרש לקבל חומרי גלם ממדינות רחוקות. בכל אחד מהמקרים נדרשים שירותי שילוח ברמה גבוהה שיאפשרו לחסוך עלויות, לעמוד בזמנים ולקדם את הפעילות העסקית או הפרטית שלנו.

עוד מאמרים

עמילות מכס

עמילות מכס

עמילות מכס היא מקצוע, אשר מאפשר לאדם לקבל ייפוי כוח בעבור עסקים ואנשים פרטיים, כדי לשחרר את הסחורה שהם מקבלים במכס. עמילות מכס היא מקצוע מוסמך, שמושתת בעיקר על קשרים רבים שיש לאותו עמיל, וניסיון רב בעבודה מול המכס.

קרא עוד »
חדשות האתר

משרד הכלכלה: שירות מוגבל ליבואנים במהלך פגרת הקיץ

במהלך הפגרה יינתן שירות מוגבל באמצעות תורנים למבקשי פטורים לפי סעיף 2(ג)(2) לצו יבוא חופשי, בדיקות סימון ושירותים נוספים לציבור היבואנים, לבקשות דחופות בלבד. 

קרא עוד »