התחלת תהליך היבוא, כל איש עסקים המתעסק ביבוא או ביצוא נעזר בשלושה אנשי מקצוע מרכזיים: סוכן ייבוא, משלח בינלאומי ועמיל מכס.

התחלת תהליך היבוא

התחלת תהליך היבוא

כל איש עסקים המתעסק ביבוא או ביצוא נעזר בשלושה אנשי מקצוע מרכזיים:

  1. סוכן ייבוא
  2. משלח בינלאומי
  3. עמיל מכס

סוכן ייבוא

תפקידו של סוכן הייבוא הוא לתווך בין הספק לייבואן והוא מתפקד כנציגו הרשמי של ספק הסחורה או היצרן. הסוכן, מציג דוגמאות של המוצרים המדוברים, מתמקח על מחיר וזמני ההפקה ובעצם חותם על החוזה הרשמי.

את גמולו מקבל הסוכן מהספק בחו"ל עבורו הוא עובד על ידי קבלת עמלה על כל מכירה.

ל"יחדיו" נציגים במקומות רבים בעולם, לרבות סין, טורקיה וארה"ב.

נציגינו מכירים באופן מקיף את מגוון היצרנים הפוטנציאלים ויודעים כיצד להתאים עבורך את היצרן המתאים ביותר הן מבחינת אמינות והן מבחינת איכות ומחיר.

אנו נשמח לרכז עבורך את כל המידע לגבי עלות המשלח לארץ, סיווגי מכס, ביטוחים וכדומה כדי שתוכל לדעת בדיוק מה תהייה עלות המוצר הסופית עבורך.

משלח בינלאומי

תפקידו העיקרי של המשלח הוא לדאוג להובלתה של הסחורה ממחסני הספקים עד לייבואנים בארץ היעד.

לשם כך, ידאג המשלח לסמן את האריזות, לסדר אותן במכולות המתאימות ולהנפיק את כל המסמכים הדרושים לכך כגון: שטרי מטען, תעודות מקור ומסמכי ייבוא נוספים. ברוב המקרים מחזיק המשלח מחסנים לצורך שמירה ומיון כלל הסחורות שבאחריותו.

עמיל מכס

עמיל מכס או סוכן מכס, הינו סוכן המוסמך על-ידי המדינה לייצג אנשי עסקים מול רשויות המכס. על הסוכן להיות בקיא בכל נהלי הסחר הבינלאומי.

בהגדרת תפקידו, אמון עמיל המכס על כלל התהליכים השונים הנכללים ביבוא ויצוא סחורה מהארץ מול שלטונות המכס. עליו להכין ולמלא את הטפסים הנדרשים, לדאוג לטובת היבואן או היצואן בתנאי תשלום המיסים ולהתאים את סוג הסחורה לסיווג המס באופן שיהיה מקובל על ידי שלטונות.

עמילי מכס ממקמים את סניפיהם בתחנות המכס השונות. עמיל המכס מתמצא בכל השלבים וההגבלות ביבוא ויצוא ומוסמך לייעץ ברזי חוקי היבוא, כגון: איסורים, הגבלות וכדומה. בנוסף לאישור המסמכים, עמיל מכס מקצועי מסוגל לספק שירותים נלווים המקלים על השילוח הבינלאומי, כגון: הובלה יבשתית, מחסני ערובה, הובלה ימית הכוללת לפעמים גם ביטוח ועוד.

עוד מאמרים