הובלה בינלאומית הינה הגדרה כללית לכל סוגי התובלה האפשריות במסגרת שירותי שילוח בינלאומי בין מדינות.

הובלה בינלאומית

הובלה בינלאומית הינה הגדרה כללית לכל סוגי התובלה האפשריות במסגרת שירותי שילוח בינלאומי בין מדינות, כאשר בין יתר סוגי התובלה ניתן למצוא:

  • תובלה אווירית המתקיימת במסגרת שירותי בלדרות בינלאומית ו/או שירותי שילוח אווירי
  • תובלה ימית המתקיימת במסגרת שירותי מטען חלקי במסגרתו ניתן לכלול את המטען הנדרש לשילוח בתוך מטען קיים הנדרש אף הוא לשילוח לאותה מדינת יעד, שילוח מכולות ושילוח מטען קונבנציונאלי
  • תובלה יבשתית המתקיימת במסגרת שירותי שילוח במעבר גבול יבשתי ו/או במסגרת הובלה ושינוע של סחורות ממסופי שדות התעופה ונמלי הים, כאשר פעולות התובלה מיושמת באמצעות משאיות ו/או רכבות.

הובלה בינלאומית – כיצד נקבע סוג ההובלה?

שילוח בינלאומי הינו שירות המיועד למטרות העברתן של סחורות, חפצים וציוד ממדינה למדינה, כאשר השירות כולל גם בחירת מסלול שילוח ייעודי באמצעות אחד מסוגי התובלה הבינלאומית. בחירת המסלול נקבעת בין היתר בהתאם למדינת היעד ומדינת המוצא, בהתאם לדחיפות השילוח והצורך באספקתו ו/או קבלתו של המטען הנדרש לשילוח, בהתאם למשקל ונפח הסחורה המיועדת לשילוח, בהתאם לעלויות השילוח כאשר לכל אפשרות תובלה בינלאומית קיים תעריף שילוח שונה ובהתאם לפרמטרים נוספים אותם חשוב לקחת בחשבון כגון: ערך המטען, סוג האריזה, גודל המטען וכדומה.

הובלה אווירית – האם זה משתלם?

הובלה אווירית הינה הובלה המיושמת מנמל תעופה אחד למשנהו, ומבין כל סוגי התובלה הבינלאומית, סוג זה של הובלה נחשב ליקר ביותר והוא נקבע בהתאם למשקל המטען הנדרש לשילוח אווירי. יחד עם זאת, חשוב לציין שהשימוש בשילוח אווירי מיושם בעיקר במקרים בהם מדובר במטענים בהם מידת הדחיפות מחייבת משלוח אווירי המבטיח לכם מינימום זמן אספקה.

מתי תדרשו לשירותי הובלה בינלאומית?

שילוח בינלאומי המיושם באמצעות אחת משיטות ההובלה המופיעות לעיל, הינו שירות המיועד למטרות שילוח של סחורות, חפצים וציוד ממדינה אחת לשנייה מסביב לעולם. שירות זה מיועד בעיקר לסקטור העסקי הכולל בתוכו יבואנים, יצואנים ואנשי עסקים הנדרשים להשלים עסקאות סחר בינלאומיות כאלו ואחרות. יחד עם זאת, שירות זה מיועד גם לסקטור הפרטי הנדרש לשינוע מטעני תכולה המיועדים לצרכי רילוקיישן, העברת תכולות במסגרת צו ירושה ושינוע סחורות במסגרת הליכי יבוא אישי של רכבים, רהיטים וכדומה.

עוד מאמרים

חדשות האתר

אמיר שני: נמל אשדוד מערים קשיים על הסחר עם תורכיה

סגן נשיא איגוד לשכות המסחר למנכ״ל חברת נמל אשדוד: נמל אשדוד מערים קשיים על שרשרת האספקה המשרתת בין היתר את הסחר עם תורכיה, המחסור במכולות קריטי. נמל אשדוד: שוברים שיאי תפעול מדי שנה, וגם השנה.

קרא עוד »
משבר הקורונה

משרד הכלכלה ורשות המסים: הקלות בתהליך קבלת ההנחה מארנונה

רשות המיסים החלה לשלוח מסרונים לכלל העסקים שקיבלו מענק, שיבחנו את זכאותם ויגישו בקשה להנחה בארנונה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. בעקבות השירות הוגשו כבר כ-5,300 בקשות.

קרא עוד »
בלוג

מדריך ליבוא אישי

המדריך מספק סקירה כללית עבור צרכנים המעוניינים לייבא טובין לישראל לשימושם האישי. במדריך ניתן למצוא הסברים לגבי מונחים רלוונטיים, מידע על הליך היבוא – באופן כללי ובפרט ברמת המוצר, פירוט של עלויות ותשובות לשאלות נפוצות. לפני שנסביר מהו יבוא אישי, נבין קודם כל מה המשמעות של יבוא. מהו יבוא? הבאת סחורות למדינה נקראת יבוא.  כל סחורה המיובאת לישראל עוברת בדיקה על ידי מינהל המכס ברשות

קרא עוד »