מאמרים חדשים
ארכיון
אפריל 2024
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

עמילות מכס

עמילות מכס | יחדיו שילוח

תוכן עניינים

החלטתם לייצא סחורה לחו”ל? נהדר. זה אומנם נשמע מאד פשוט – שולחים את הכל באונייה ומחכים שהלקוח שלכם יקבל את הסחורה, לא? אז זהו, שבמציאות כל עניין הייצוא מורכב למדי, עובר בין הרבה מאד שלבים של ביורוקרטיה שעלולה לייאש אתכם, וכרוך בהרבה מאד חשיבה וידע. החוקים בכל מדינה שונים, וכל תחום מסווג ומצריך ידע אחר. הפתרון לכל זה – עמיל מכס.

האם בכלל שווה להיכנס לכל התחום של ייצוא לחו”ל?

בעולם העכשווי, שהפך לקהילה אינטרנטית אחת מגובשת, אין שום סיבה להסתפק רק בלקוחות ישראלים. אפשר להרחיב את תחומי הייצור והמכירות לכל העולם, ולוותר על זה רק בגלל שזה “קצת מסובך” זאת בהחלט לא אופציה. מה שכל היצואנים עושים, זה להיעזר בעמיל מכס.

חברת “יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע’מ” בעלת ניסיון עשיר בשינוע מטעני יבוא ויצוא בים ובאוויר ומתמחה במתן שירותי עמילות מכס. ב”יחדיו” אנו שמים דגש על מתן שירות מקצועי בסטנדרטים בינלאומיים.

בעת בחירת עמיל מכס חשוב למצוא אחד אמין, מקצועי ובעל מוניטין. אצלנו תוכל ליהנות מאנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ומניסיון רב שנים בסחר בינלאומי של טובי המומחים.

עמילות מכס

תחום השילוח הבינלאומי כולל בתוכו התמחויות והתפצלויות לכמה תפקידים, כאשר המערך כולו של חברת השילוח מיועד לשנע מטענים וטובין ממקום למקום, בדרך כלל בין מדינות.

במקרים כאלה יש צורך בתיווך מול רשויות שונות על מנת לבצע את המעבר כהלכה וכחוק ולהבטיח את הטיפול במטענים בהתאם לכך עד הגעתו ליעד הקצה.

מלבד הצורך בחברת שילוח שמטפלת בכך יש גם צורך בחברת עמילות מכס שתדאג לכל מה שקשור לניירת. לפעמים העמיל הוא חלק מחברת השילוח ולפעמים בנפרד, ויש לדעת בדיוק מהו תפקידו על מנת להבטיח את השירות הטוב ביותר שאפשר לקבל כמי שמייבא ומייצא סחורות ומוצרים.
 
אפשר לקבל המלצות שונות על עמילי מכס אבל מומלץ מאוד לקחת עמיל מכס מומלץ מהתחום שבו אתם עוסקים משום שהידע שמצטבר והניסיון המקצועי עוזר לקצר תהליכים ולדאוג מראש לכל הטפסים הנדרשים לכך כדי שלא תיתקעו בדרך עם דרישות ממשרדי ממשלה ומרשויות המכס על מנת לשחרר מטענים באישור מלא.

עמילות מכס מהי?

חברת עמילות מכס היא החברה שמשמשת נציג רשמי של לקוח בכל המגעים עם הגורמים הקשורים למסחר בין יבואן ויצואן לבין הרשויות שמטפלות בכך. זה כולל גם את המכס, רשויות המס ונמלי התעבורה שבהם עוברים הטובין שלכם.

חברות כאלה יכולות לפעול בנפרד מחברות שילוח ויכולות להיות מחלקה בתוך חברת שילוח בינלאומי, תלוי בהתמחות ובענף שבהם הן עוסקות. בכל מקרה שבו אתם רוצים לשנע מטענים ממדינה למדינה עליכם ליצור קשר עם חברת עמילות מכס שתייצג אתכם ויהיו ברורים תפקידיה השונים שבייצוג שלכם מול הרשויות וטיפול בניירת ובהיבטים שונים של שינוע המטענים, מביטוח ועד מכס.

מה זה עמיל מכס?

עמיל מכס הוא איש מקצוע שזה תחום המומחיות שלו. סוכן מכס, Customs broker, הוא הנציג שלכם וההתמחות שלו משלבת גם ניסיון רב ובעיקר קשרים אישיים עם בעלי תפקידים. הוא מבין בחוקים, ברגולציות, בשינוע, במכס, במיסים, בסחורה, ובכל מה שקשור בייצוא למדינות אחרות. הוא לא חייב להבין בסחורה שלכם, אבל הוא יודע איך לייצא אותה לחו”ל. הידעתם, שלכל ענף יש חוקים משלו? אין שום סיכוי או סיבה לכך שתתחילו ללמוד מה צריך לעשות, ויותר מזה: אין שום סיבה שתטרטרו את עצמכם סביב כל עניין השינוע, הניירת, המיסוי, הפטורים, הריצות בין משרדי הממשלה השונים, כי זה פשוט יהפוך ל”יום העבודה”, ותצטרכו לעסוק רק בזה, במקום בעבודה האמיתית שלכם.

בנוסף, אתם עלולים לעשות טעויות בכל ההכנה למשלוח, ולשלם על הטעויות האלה בבעיות במשלוח או בהוצאות גבוהות יותר על דברים, שעמיל מכס מקצועי ומיומן יידע להפחית ולצמצם. זה חשוב לא רק משום שזה מקל על ההתנהלות מול גורמים כאלה במקרה של בעיה או עיכוב כלשהו שהם נפוצים בתחום השילוח מטבע הדברים, אלא גם משום שהוא יכול לטפל ביעילות רבה בכל מה שקשור בטיפול במטענים אלה מבלי לגרום למחדלים כמו הזנחת תשלומי ביטוח או טיפול נכון במסמכים.

בכלל, כל מה שקשור בחוזים בתחום השילוח הבינלאומי ועמילות מכס הוא קריטי לתשלומים שיכולים לייקר מאוד את השילוח אם לא מבחינים בזמן בסעיפים מסוימים שעלולים לגרום לנזק כספי. טיב השירותים שלו תלוי במידה רבה במקצועיות שלו ובמידת המומחיות שלו להבין בדקויות הטפסים והחוזים משום שהמטענים השונים דורשים המון ניירת גם מול הרשויות וגם מול הנמלים וחברות התעבורה. זה מחייב תשומת לב לפרטים הקטנים משום שהחמצה של אחד מהם עלולה לעלות כסף רב בגלל עיכובים בהגעה ובשליחה או בשינוע בתנאים לא מתאימים. מכאן נובעת החשיבות של היכרות עם חסרת עמילות מכס שיכולה לבצע את העבודה בצורה מקצועית ונאותה תוך כדי חיסכון ויעילות ללקוח.

האם כל עמיל מכס יכול לעבוד עם כל יצואן?

אם עמיל המכס הוא מקצוען, אז הוא יידע לעבוד אתכם גם אם אתם שולחים את הסחורה שלכם למדינה נידחת שאיש מעולם לא שמע עליה. מצד שני, עדיף לכם לגייס עמיל מכס שהתמחה ביעד שאליו אתם שולחים את הסחורה שלכם, ואם הוא גם מתמחה בסוג הסחורה שאתם שולחים, ההתאמה היא מושלמת, יעילה וחסכונית עבורכם.

היכן פועל עמיל מכס?

משרדי עמיל מכס נמצאים בנמלים בדרך כלל משום שהעבודה היומית שלו היא להיות במגע עם רשויות המכס ולברר כל מה שצריך למען הלקוח. הוא אמור להתמצא בכל חוקי היבוא והיצוא ולפתוח את האפשרות ללקוח לשלם כמה שפחות גם בכל מה שקשור לשילוח ולשינוע המטענים. זה כולל לא רק מכסים כי אם גם ביטוח ומסמכים שונים שנוגעים לחוזים ולטפסים שונים שיש למלא. כל מטען צריך להיות מאושר וחוקי על פי חוקי כל מדינה ובהתאם לאופי המטען.

ההובלה של מטענים כאלה כפופה גם לחוקים שנובעים מאופיים, כמו חוקי משרד הבריאות כשמדובר בתרופות או במוצרי טיפוח וקוסמטיקה, למשל, על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים להכנסתם לארץ, משרד החקלאות בכל הקשור ליבוא מזון ותוצרת חקלאית ומכון התקנים בכל מה שקשור למוצרים שנדרשים לעמוד בתקן הישראלי כדי לקבל אישור להיכנס ארצה.

כך שמכאן ברור במה כרוך תפקידו של עמיל מכס שאמור לתווך ולקשר בין כל הגורמים וגם לדאוג להגשת טפסים כאלה בזמן, לתשלומים הנדרשים ולקבלת אישורים כדי לייבא או לייצא מטענים כאלה.

איך זה נעשה בפועל?

מלבד לוחות תעריפים קבועים שיש לכל חברת עמילות מכס, יש גם חישובים שונים של עלויות שנגזרות מאופי של טובין מסוימים. את כל אלה מחשבים במשרדי עמיל המכס כדי להגיע למחיר הסופי ללקוח ולפי זה לשנע ולטפל גם בביטוח המטען ובאחריות נוסף על מיסים ומכס ומחיר הובלה.

כך שתפקידו של עמיל מכס אחראי ומסועף מאוד ומחייב את כל הידע המקצועי הנדרש על מנת לא לפספס אף פרט. יש כמובן חובה על עמיל מכס מומלץ ומקצועי גם לא להחמיץ שום סעיף שנועד להגן על הלקוח מפני תאונות אפשריות או תקלות, עיכובים במשלוח ובקבלת המטענים והנזק הכספי שעלול להיגרם לו כתוצאה מכך. מסמכי השילוח ועמילות המכס מטפלים בכל זה ולכן האחריות שמוטלת עליו גדולה מאוד.

עמיל מכס מומלץ

עמיל מכס טוב באמת מצליח לבצע את התפקידים שלו מבלי שייגרמו ללקוח שלו כל הפסדים או עיכובים שונים, נזקים למטענים או בעיות בשחרור מהמכס.

השקיפות המלאה בעבודה עם הרשויות מחייבת היצמדות ללשון החוק ולטפסים מבלי לעגל פינות ומבלי לסמוך על המקריות. עמיל מכס מומלץ הוא האיש שמקפיד על קלה כחמורה והוא מדקדק בכל האותיות הקטנות משום שהן אלה שעושות את ההבדל בין שילוח חסכוני ויעיל שמגיע בזמן לבין הצטברות של תשלומים בגלל בעיות שונות שנוצרות בדרך לשם. לכן, מומלץ למצוא עמיל מכס של חברת עמילות מכס או שילוח בינלאומי שקיבלתם עליו המלצות בתחום שלכם.

זה חיוני משום שלכל תחום שילוח מטענים יש את הדגשים שלו ואם יש מישהו שמתמצא בכל מה שנדרש באותו תחום הוא יכול לחסוך לכם הרבה מאוד עלויות והוצאות מיותרות בגלל הידע שלו.

מה עושים עמילי מכס בשטח?

המגוון הגדול של שירותים של חברות עמילות מכס מקיף את כל מה שנחוץ ללקוחות על מנת לשנע את המטענים שלהם ממדינה למדינה, אבל את עיקר העבודה עושים למעשה מול רשויות וגופים שונים שדורשים ניווט עדין וחכם בין כל המהלכים.

מספיק לא להגיש טופס חיוני על מנת לשחרר מטען מסוים ולא יתקבל אישור מיוחל ממשרד ממשלתי. כל שרשרת האספקה מתעכבת ונעצרת וההפסדים ללקוחות בגין אי עמידה בהתחייבויות שלו רק גדלים מיום ליום. עמילי מכס טובים ומקצועיים מבינים את זה ועבודתם מתמקדת בעיקר בזה, כדי שלא יקרה מצב שבו מתעכב הליך כלשהו בדרך ללקוח מגוף ממשלתי כלשהו. הם יעשו הכל כדי למנוע מצב כזה והם מטפלים למעשה בנושאים הבאים:

  • טיפול בלקוח והבנת צרכיו והטופסולוגיה שנלווית לכך. ליווי ותיאום בינו לבין הרשויות לאורך כל התהליך עד סיומו. זה כולל ייעוץ, הנחיה והדרכה ללקוח מה לעשות כדי לעבוד נכון ומה שצריך לספק גם לעמיל המכס כדי שיוכל לעשות את עבודתו.
  • טיפול בסחורות ובטובין כדי לקטלג ולסווג אותם על מנת לדאוג לטפסים ולאישורים שנוגעים להם מול הרשויות ומשרדי הממשלה, במידת הצורך.
  • טיפול בעלויות, בתחשיבי המכס והפטורים.
  • ביצוע תשלומים בשטח לרשויות המכס ולנמלים.
  • טיפול בשחרור הסחורות מהמכס פיזית.
  • טיפול בניירת מול משרדי ממשלה, רשויות וגופים שונים ובירור במקרים של אי הבנות או חוסר הסכמה בנוגע לסחורות.

עוד בנושא...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2019/10/שילוח-בינלאומי-4.jpg
תפקידו של עמיל מכס

עמילות מכס הינו ענף מקצוע שהעוסקים בו מכונים: עמילי מכס ו/או סוכני מכס. תחום מקצועי זה מיועד לצרכי ייצוגם של יבואנים ויצואנים אל מול רשויות המכס במדינות השונות בהן הם פועלים, ובחלק גדול מהמקרים, תחום מקצועי...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2023/09/עמיל-מכס.png
מה תפקידו של עמיל מכס? כיצד הוא תורם לארגון?

האם תהיתם פעם כיצד ארגונים מנווטים בעולם המורכב של סחר בינלאומי? עם אינספור תקנות, ניירת ואתגרים לוגיסטיים, זו יכולה להיות משימה לא פשוטה. זה המקום שבו עמלי מכס נכנסים לתמונה. בפוסט זה בבלוג, נתעמק בתפקידו...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2023/04/שירותי-החברה.png
עלויות הובלה בינלאומית

מבוא תובלה או תחבורה ניתנת להגדרה כתנועה המעניקה את ערך הזמן והמקום לסחורות ומטענים. אם כך ניתן בהחלט לקבוע שהתובלה מניעה את המוצרים הרצויים בין זוג מיקומים רצוי בזמן הרצוי. מרכיביה העיקריים של התובלה...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2020/06/עמיל-מכס.jpg
עמילות מכס

עמיל מכס מאפיין את המטען שלכם בצורה פורמלית אל מול הרשויות. כל מטען אשר בא למדינת ישראל עובר דרך שירות של מכס ונבחן במרביות בהתאם לנהלים. בכל מדינה קיים מסוף של שלטונות המכס והמיסוי, אשר בו נערכת הפעילות...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2019/12/עמיל-מכס-1.png
מדוע קיים צורך בסוכן מכס?

תהליך העברת טובין ממדינה למדינה הוא תהליך מורכב אשר לו שלבים מרובים. תיאום השילוח בין החברות השונות דורש שיתוף פעולה מדוייק בין גורמים רבים. אך השלב המורכב ביותר הוא מעבר הטובין דרך הנמלים של המדינות השונות...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2022/09/2.png
עמילות מכס – יבוא ויצוא

כאשר אנחנו רוצים לשנע או להוביל סחורה בייבוא וייצוא לארץ או לחוץ לארץ אנחנו צריכים לשים לב לנושא של עמילות מכס. המשך…

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2019/07/חברת-עמילות-מכס.png
כיצד יש לבחור חברת עמילות מכס מתאימה?

ככל שהעולם מתקדם בצעדי ענק היינו מצפים לייעול גם של תהליכים בירוקרטים שונים. במציאות, זה קורה אבל לאט מאד ודוגמה לכך ניתן לראות בתחום של שילוח בינלאומי שבו אמנם צצו אפשרויות שינוע רבות ומגוונות אולם עדיין...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2020/08/פתרונות-יבוא-ויצוא-בים-ובאוויר-scaled.jpg
פתרונות יבוא ויצוא בים ובאוויר

שילוח בינלאומי מתייחס להעברת סחורות ממדינה אחת לאחרת וזאת באמצעים ימיים, אוויריים או יבשתיים. ההליך יכול להתבצע בידי אדם פרטי, גופים וחברות והוא נועד למטרות וצרכים שונים. הליך השילוח הינו מורכב וכרוך בבירוקרטיה...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2019/07/2.png
תפקידיה של חברת עמילות מכס

תחום השילוח הבינלאומי הוא מורכב וטומן בחובו לא מעט אתגרים לוגיסטיים. מה שחשוב לדעת הוא שגם לאחר סיום המסע של סחורות ממדינת המוצא אל מדינת היעד התהליך לא הסתיים היות שיש לעבור תהליך מורכב של שחרור הסחורה...

https://www.unitedxp.co.il/wp-content/uploads/2019/04/1.png
מה זה עמיל מכס

מה זה “עמיל מכס”? עמילות מכס היא מקצוע, אשר מאפשר לאדם לקבל ייפוי כוח בעבור עסקים ואנשים פרטיים, כדי לשחרר את הסחורה שהם מקבלים במכסעמיל מכס הוא מקצוע מוסמך, שמושתת בעיקר על קשרים רבים שיש...

1 2