ארכיון מילון מונחים

האיחוד האירופי

האיחוד האירופי הוא התאגדות של 28 מדינות באירופה, בעלת מאפיינים של מדינת-על אחת, כגון פרלמנט, חוקים, כלכלה משותפת, מטבע אחיד בחלק מן המדינות החברות באיחוד (האירו) וסממני ריבונות נוספים. האיחוד האירופי יצר שוק אחד ללא גבולות פנימיים. האיחוד שואף למימוש עיקרון "ארבע החירויות" (The four freedoms), המעוגן בחוק האירופי, של התנועה החופשית של אנשים, סחורות, הון ושירותים ללא תשלום מכס וללא הגבלת סכומי הכסף המועברים ממדינה למדינה בעסקאות כלכליות. כלכלת האיחוד האירופי גדולה מכלכלתן של כל אחת ממדינות העולם. אילו היה האיחוד האירופי נחשב למדינה אחת, הוא היה מדורג במקום השלישי בעולם מבחינת גודל אוכלוסייתו (505,665,739 נפש, נכון לשנת 2014), ובמקום השביעי מבחינת שטחו (4,381,376 קמ"ר). המטבע הרשמי של האיחוד האירופי הוא האירו, אשר משמש כיום כהילך חוקי ב-19 מ-28

קרא עוד »

הובלה אווירית

חברת יחדיו מספקת פתרונות גמישים בהתאם לצורכי הלקוח בגין שילוח יבוא אווירי ונותנת מענה שירותי מבית היצואן עד לבית הלקוח. מיועד למשלוחים בעלי זמנים גמישים תוך שמירה על הגעת משלוח בזמנים קצרים. שירות קונסולידציה (איחוד מטענים) מספר ספקים תחת שטר מטען אחד. טיפול במשלוחים C/L. מעקב משלוחים ומתן עדכון ללקוחות בזמן אמת. מציאת פתרונות יעילים תוך חסכון כספי בעלויות שינוע משלוחים אוויריים.

קרא עוד »

הובלה בינלאומית

תחום ההובלה של סחורות הוא תחום רחב מאוד ועשיר. הובלה בינלאומית על ידי חברה מקצועית יכולה לאפשר לחברות רבות לשפר את ההתנהלות הבינלאומית שלהן. כאשר אנחנו פונים לחברה מקצועית חשוב לוודא שהיא אמינה ושהיא יכולה לספק לנו את סוג השירות שאנחנו זקוקים לו. חברה מקצועית מסוג זה שתחום המומחיות שלה הוא הובלה תוכל להוביל לנו את הסחורה שלנו מהארץ לכל מקום בעולם שמדינת ישראל עושה אתו עסקים כולל מגוון מדינות בצפון אמריקה ובאירופה. כך אם אנחנו רוצים לשווק את הסחורה שלנו לצפון אמריקה או למדינות באירופה אנחנו צריכים לשים לב שהסחורה שלנו עומדת בדרישות ובתקנות של מדינות אלו בין אם אנחנו משווקים מוצרי אוכל, מוצרי טכנולוגיה או אפילו ספרים או חומרי לימוד.

קרא עוד »

היצף

היצף (באנגלית: Dumping) הוא מושג בסחר בינלאומי המתאר יצוא סחורות במחירים נמוכים מהמחירים בהם נמכרות הסחורות בארץ המוצא שלהן ולעיתים אף במחירים נמוכים מעלויות הייצור. ההיצף משמש יצרנים ומשווקים המנסים לחדור לשוק חדש או לדחוק את רגלי המתחרים על מנת להשתלט על השוק. תחילה קונים את כלל הסחורות, מניות או החברות העוסקות באותו התחום או מייצרות את אותו המוצר במחיר גבוה מעל המבוקש, כך שבעל החברה או המניות יתפתו למכור את המוצר. אז פונים למכירת המוצר במחיר מוזל, לפעמים במחיר הפסד, או מחיר היצף, עד לדחיקת כלל המתחרים והשתלטות מוחלטת על השוק, כך שאותו קונה נשאר הבעלים הבלעדיים למכירת המוצר. לאחר השתלטותו של אותו היצרן או המשווק על כלל השוק, ביכולתו לקבוע מחיר גבוה או זול כרצונו. לרוב, פונים שחקנים

קרא עוד »

הסכם הסחר בשירותים

הסכם הסחר בשירותים (TiSA) הוא נוסח להסכם סחר בינלאומי בין 23 צדדים, בכללם מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית. ההסכם נועד להפרטת הסחר העולמי בשירותים כגון בנקאות, בריאות ותחבורה.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

חברת" יחדיו
שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ"

צרו קשר

מעקב מטענים דילוג לתוכן