עמילות מכס היא מקצוע, אשר מאפשר לאדם לקבל ייפוי כוח בעבור עסקים ואנשים פרטיים, כדי לשחרר את הסחורה שהם מקבלים במכס. עמילות מכס היא מקצוע מוסמך, שמושתת בעיקר על קשרים רבים שיש לאותו עמיל, וניסיון רב בעבודה מול המכס.

התפקיד הרשמי של נציגות עמילות מכס בעבורכם, היא מילוי הטפסים ועבודה מול הרשויות, בכל הקשור לייבוא או ייצוא מישראל. למעשה הוא המייצג, שלוח, של החברה שלכם, מול רשויות המכס. עליו להכין את הניירת בצורה הנכונה על פי הדרישה, לגבות כסף בעבור פעילותו, ובעבור המכס ורשות המיסים, וגם לסווג את הסחורות שלכם בצורה הנכונה. כל טעות, למשל של אדם לא מקצועי, שאינו שלנו, חברת יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ, עלול לעלות לכם בקנס.

שטר מטען (באנגלית: Cargo Manifest/ Airway Bill) הוא מסמך הזהות של מטען (יבשתי, ימי או אווירי) בתנועה, בדומה לדרכון לנוסע. בשטר המטען מפורטים כתובת שולח המטען, כתובת מקבלה, כמות האריזות אשר נשלחות משקלן ומידותיהן. כמו כן יצויינו במטען תנאי המכר, מחיר ההובלה והנחיות שונות המיועדות לסוכן המטענים או למוביל המטען.

סוגי שטרי המטען ומעמדם המשפטי משתנים על פי זהותו של המוביל, כך לדוגמה לשטר המטען הימי מעמד חוקי של המחאה ועל מנת להסב אותו לצד ג', יש צורך בחתימת הסבה.

מספר שטר המטען מחולק לשתי קבוצות, קידומת ומספר. הקידומת משתנה בהתאם לזהות המוביל.

חברת יחדיו מתמחה בתחום השילוח הבינלאומי מתן שירות מקצועי, אחריות בלעדית ומעורבות בכל שלבי שינוע משלוחים עד בית הלקוח, ביטוח ימי, קונסולידציה אווירית וימית, שירותי אחסנה ואריזה, הובלה, עמילות מכס.