מכס הוא מס עקיף המוטל על יבוא סחורות לישראל. מיסי המכס בארץ מתחלקים למספר סוגים ונקבעים לפי פרמטרים שונים.

מיסי מכס

חברת "יחדיו – שילוח בינלאומי ועמילות מכס בע"מ", בעלת ניסיון עשיר בשילוח בינלאומי. אנו שמים דגש על מתן שירות מקצועי בסטנדרטים בינלאומיים.

מכס הוא מס עקיף המוטל על יבוא סחורות לישראל. מיסי המכס בארץ מתחלקים למספר סוגים ונקבעים לפי פרמטרים שונים כגון סוג המוצר, מחירו וסיווג המכס שלו. קיימים גם הבדלים בין יבוא אישי ליבוא מסחרי. מסים נוספים הם מס הקניה ומע"מ (מס ערך מוסף) המשולמים במהלך תהליך שחרור הטובין מהמכס. עם זאת, על חלק מהסחורות המיובאות לארץ לא חל מס קניה.
החלטתם לייבא דבר מה לישראל? רצוי ואף חשוב לערוך בדיקות מקדימות ולדעת מראש מהו סיווג המכס אותו יהיה עליכם לשלם עבור הסחורה שתרצו לייבא, ומהו סכום מס הקניה (במידה ואכן קיים) על אותו מוצר ספציפי.

כיצד בודקים את שיעור המכס?

שיעורי המכס נקבעים על פי ערך הסחורה ושווי העסקה (חשבון הספק). צו תעריף המכס הוא שקובע את שיעורי המכס. לעיתים מדובר בתעריף שונה שנקבע למדינות ספציפיות המצויות בהסכמי סחר עם ישראל. על כן יש לבדוק בצו תעריף המכס לפי המדינה בה יוצרה הסחורה. אחת האפשרויות לבדיקה היא באמצעות טבלאות המתפרסמות באתר המכס

תשלומי מע"מ ביבוא

המס ביבוא עשוי להיות מורכב משלושה מרכיבים: מכס, מס קניה ומע"מ. עם זאת, לגבי חלק מסוגי הסחורות ישנו פטור ממכס, אך עדיין יש לשלם את מס הקניה והמע"מ.  

פטור מתשלום מכס

עבור סחורות מסוימות המיועדות לתעשיה, חל פטור מתשלום מכס. זאת על פי בקשה בהתאם לסוג המוצר בתעריף המכס, כאשר לצורך כך דרוש לעיתים אישור מנכ"ל משרד הכלכלה.

יבוא אישי ומסחרי

קו הגבול בין יבוא אישי למסחרי אינו תמיד ברור באופן מוחלט. ההגדרה הקבועה בתקנות קובעת כי יבוא אישי הינו יבוא "שלא באמצעות עוסק" לצורך שימוש אישי / משפחתי ובכמות מוגבלת. 

מרכיבי מס היבוא וגובהו

מס יבוא ומה יהיה גובהו תלוי במספר משתנים: סיווג המכס של המוצר, ערך או כמות הסחורה המיובאת, אופן אריזת המוצר, אופן שילוחו ועוד. אנו ב"יחדיו" נשמח לחשב עבורכם את התעריפים והנתונים מראש, למען קבלת תמונה מלאה והיערכות נכונה.

עמילות המכס – מדוע דווקא איתנו?

שירותי עמילות המכס אותם אנו מעניקים ללקוחותינו כוללים סיווג לכל משלוח, שידור נתונים למכס, טיפול בבדיקות המכס והנפקת אישורים. אנו בחברת "יחדיו" נדאג עבורכם לכל הנדרש, עד לשחרור הטובין מהנמל וקבלת הסחורה לרשותכם. צרו קשר עוד היום.  

עוד מאמרים

בלוג

מדריך ליבוא אישי

המדריך מספק סקירה כללית עבור צרכנים המעוניינים לייבא טובין לישראל לשימושם האישי. במדריך ניתן למצוא הסברים לגבי מונחים רלוונטיים, מידע על הליך היבוא – באופן

קרא עוד »