מאמרים חדשים
ארכיון
ספטמבר 2021
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

טיפים והתנהלות נכונה ביבוא אישי

וודאו מול הספק בחו"ל כי הוא מציין את ערך הטובין הראלי בחשבונית

זאת על מנת להימנע מעיכובים במכס וגבייה נוספת. מכס ישראל עשוי לבדוק את הערך הכתוב בחשבונית ובמידה ואינו תואם את ערך המוצר הראלי בהשוואה לטובין דומים שיובאו בעבר, המכס יוציא "גרעון", כלומר, תשלום על הפרש המיסים בין מה שהוצהר בחשבונית לבין ערך הטובים שנקבעו על ידי המכס

הימנעו מתשלום מיסים כפול

במידה ולאחר קבלת המשלוח בארץ ברצונכם להחליף את המוצר מול הספק בחו"ל, עליכם לבדוק מול חברת הבלדרות מה הצעדים הנדרשים על מנת למנוע תשלום מיסים כפול על משלוח היבוא החוזר.

שחרור מהיר של משלוח מעל 100$

על מנת לשחרר במהירות משלוח שהערך לצורכי מס (CIF) שלו מוגדר מעל 100$-  יש להעביר לנציג השירות של חברת הבלדרות את מספר תעודת הזהות ומספר שטר המטען של משלוח היבוא שהזמנתם מיד עם קבלת עדכון על כך שהמשלוח נמצא בדרך אליכם.

כדי שהמשלוח לא יילך לאיבוד בדרך

וודאו שהשולח ימלא בשטר המטען את כתובתכם המדויקת, כולל פרטים עדכניים ליצירת קשר. 

כדי שהמשלוח לא ייתקע במכס

  1. וודאו כי תיאור הטובין בחשבונית הקנייה כולל: פירוט של כלל הטובין כולל דגם, ארץ ייצור, כמויות, מטרת היבוא והערך במטבע זר.
  2. הצהירו על תכולת החבילה –  אם הפריטים במשלוח אינם תואמים את הפרטים הכתובים בהצהרת היבוא או בתווית שעל החבילה, מנהל המכס רשאי לחלט את הטובין או להטיל קנס על מזמין החבילה בגובה כפל מיסים בנוסף לתשלום מס יבוא כתנאי לקבלת החבילה. לכן, מומלץ לוודא מראש עם הספק כי ההצהרה על גבי החבילה תואמת את הטובין המצוי בחבילה ומפרטת את הפרטים לגבי עסקת הרכישה, כולל מחיר הטובין

חבילות בדואר

כדי שתכירו את ההגדרות הבאות אם אתם מעוניינים לייבא חבילה דרך הדואר:

  • חבילה – זאת אריזה הכוללת טובין במשקל ובמידות שנקבעו בתקנות הדואר.
  • צרור- זאת אריזה שמשקל הטובין בה אינו עולה על 2 ק"ג והיא במידות שנקבעו על ידי תקנות הדואר.
  • EMS – הכוונה לדבר דואר מהיר (בדרך אוויר) הזוכה לטיפול מיידי ברשויות המכס והדואר. הצהרת השולח מגיעה במצורף לכתב המשלוח ובה מציינת פרטים על תכולת החבילה. 

עוד מאמרים בנושא...