לבקשת יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מודיעה היום ההסתדרות על רשימת מקומות העבודה הכלולים בסכסוך וצפויים לשבות במסגרתו.

ההסתדרות תשבית את נמלי הים כחלק מסכסוך העבודה בנושא בטיחות בעבודה

בהמשך לסכסוך העבודה הכללי במשק בנושא הבטיחות בעבודה שאושר בשבוע שעבר במוסדות ההסתדרות לבקשת יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מודיעה היום ההסתדרות על רשימת מקומות העבודה הכלולים בסכסוך וצפויים לשבות במסגרתו.

הרקע למאבק שמובילה ההסתדרות הוא ההפקרות וההזנחה המתמשכות בתחום הבטיחות בעבודה בכלל המשק בישראל, ובייחוד בענף הבנייה. מתחילת 2018 נהרגו 35 עובדים ועוברי אורח ולמעלה מ-220 נפצעו. 

כבר לפני כחודשיים התריע יו״ר ההסתדרות ניסנקורן, כי אם תימשך התעלמות הגורמים הממשלתיים והמעסיקים מהנושא ולא ינקטו צעדים משמעותיים לצמצום הפגיעות בעובדים, ההסתדרות תכריז ותפעיל סכסוך עבודה כללי במשק לאחר החגים. משלא הוצעו צעדים אופרטיביים מצד המדינה והמעסיקים לתיקון הנושא, קידם ניסנקורן את אישור ההכרזה על הסכסוך והביאו לידי הצבעה במוסדות ההסתדרות. נציין כי למרות שסכסוך העבודה הוכרז ב-8 באוקטובר מההסתדרות נמסר כי אין בכוונתה לשבש את הליך הבחירות לרשויות המקומיות ולכן אם שביתה אכן תצא לפועל יהיה זה רק בשבוע הראשון של חודש נובמבר. 

ההסתדרות דורשת להגיע להסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית מול כלל הגורמים הרלוונטיים, לשמירה והגנה על זכותם הבסיסית של העובדים לעבודה בטוחה.

עוד חדשות