מאמרים חדשים
ארכיון
אוגוסט 2021
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

בעקבות השביתה במש׳ הבריאות: אניות אינן מורשות להיכנס לנמלי ישראל

אניות שנמצאות לפני כניסה לנמלי ישראל אינן יכולות לעשות זאת ללא אישור משרד הבריאות שהונפק עבורן עקב אותה שביתה. גם עובדי משרד הבריאות בתחנות ההסגר בנמלי ישראל הצטרפו לשביתה של עובדי מנהל ומשק וכוחות העזר בבתי החולים.

מי שראה בימים האחרונים את הודעות ההסתדרות בדבר שביתת עובדי המשק והמינהל בבתי החולים וחשב שענף הספנות בטוח ושקט גילה היום את טעותו. מתברר כי עובדי משרד הבריאות בתחנות ההסגר בנמלי ישראל מצטרפים לשביתה של עובדי מנהל ומשק וכוחות העזר בבתי החולים.

בנוסף, מתברר כי השביתה כוללת גם עובדים של משרד הבריאות, והדבר גרם לכך שאניות שנמצאות לפני כניסה לנמלי ישראל אינן יכולות לעשות זאת ללא אישור משרד הבריאות שהונפק עבורן עקב אותה שביתה. למערכת PORT2PORT נודע כי כבר היום שתי אניות סורבו כניסה לנמלי ישראל. אחת מהן היא מכלית שלא אושרה כניסתה לנמל הדלק באשקלון.

נציין כי הבוקר הודיע יו״ר ההסתדרות כי הורה להכניס סקטורים נוספים לשביתת ההזדהות עם עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים ועובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות. לדבריו, ככל שהדרג המקצועי באוצר לא ימצא פתרון בהקדם לזעקת העובדים השקופים, צפויים עוד סקטורים להצטרף לשביתה.

השביתה בבתי החולים נכנסה היום ליומה השלישי. גם היום לא יהיו שירותי ניקיון, מכבסה, מטבח, כוחות עזר, מזכירות אחזקה, מחשב, מהנדסים ועוד ב-30 בתי החולים הממשלתיים. יש לציין כי מדובר בשביתה לא חוקית אשר דורשת התראה של 14 יום טרם כניסתה לתוקף.

ניסים לוי, יו״ר הוועד הארצי של משרד הבריאות ולשכות הבריאות, אמר: ״לא ייתכן שממשלת ישראל תעביר חוקים כגון סימוני המזון, או השמדת בשר מהרשות הפלסטינית ולא יוסיפו כוח אדם. אנשים עובדים 24/7, ללא תוספת תקנים וקורסים. לא יכול להיות שאנשי שירות המזון ייסעו מאות קילומטרים להביא דגימות מזון באוטובוסים, אנחנו עובדים בתת-תנאים והגיע הזמן לעצור את זה. הבריאות של כולנו חשובה ולנו צריכים להיות הכלים המתאימים לעבודה״.

פורסם באתר – www.port2port.co.il 

עוד מאמרים בנושא...

בלוג
יחדיו שילוח בינלאומי ועמילות מכס

לין לממונה על התחרות: חובתך להתערב בעלויות המושתות היום על היבואנים

נשיא איגוד לשכות המסחר, פנה אתמול אל הממונה על התחרות ד״ר מיכל הלפרין בדרישה כי תתערב ובדחיפות בזינוק העלויות הנוספות המוטלות על היבואנים בנמלי הים.

קרא עוד »