בית הדין הכיר בעלייה החדה בזמני ההמתנה בין תחילת המשמרת לתחילת העבודה בפועל בנמל והורה לעובדים להפסיק מיידית את העיצומים.

בית הדין לעבודה: חזרה לעבודה סדירה באשדוד

חל זינוק מובהק וחד-משמעי בזמני ההמתנה בין תחילת המשמרת לתחילת העבודה בפועל, ובכך נגרמים נזקים חמורים לבעלי האניות, לסוכני האניות, לעובדי התפעול ולחברת נמל אשדוד עצמה.

בהמשך לצו הארעי שניתן להנהלת חברת נמל אשדוד בסוף מאי המורה להסתדרות לפעול להפסקה מיידית של כלל העיצומים בנמל אשדוד, קבע היום (ב׳) בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע כי הצו האוסר על השביתה האיטלקית של מנהלי העבודה ימשיך לעמוד על כנו.

נזכיר כי נמל אשדוד הגיש עתירה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, כנגד מה שהוא כינה ״צעדים הארגוניים הבלתי חוקיים הננקטים על ידי מנהלי העבודה במחלקת התפעול, וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים וללא אישור מארגונם היציג״.

לטענת חברת נמל אשדוד במהלך מאי נרשמו שיבושי עבודה מצד עובדים המשתייכים למחלקת התפעול. לטענת החברה, מנהלי עבודה במחלקת תפעול עורכים עיצומים בדמות ״שביתת האטה״ או ״שביתת הקפדה״ שמשמעותה ״הכפלתו ואף שילושו של משך זמן ביצועו של תהליך הכנת המשמרת על ידי מנהלי העבודה תפעול, דבר הגורם לעיכובים ניכרים בתחילת הפריקה או הטעינה של האניות״.

מפניית הנמל לבית הדין האזורי לעבודה עולה כי מקור השביתה בהשעייתם של שני עובדים בכירים מתפקידם, שהיו מעורבים לכאורה בתאונה שנרשמה לפני כשלושה חודשים במסגרתה נהרג אחד העובדים כתוצאה ממטען שהתגלגל עליו. בנמל השעו את העובדים, ולפי התביעה, לאחר ההשעיה החלו העיצומים, שגוררים כאמור האטה ניכרת בעבודת התפעול ברציפים ושיבושים קשים בעבודה, ועד למציאות בה משמרת העבודה מתחילה באיחור של עד 42 דקות והפריקה לוקחת עד פי 3 זמן מהרגיל. על פי הערכת חברת הנמל, הנזק שנרשם לנמל עד כה כתוצאה מכך נאמד בכ-1.5 מיליון שקל.

בהמשך לטענות אלו כתבה השופטת רחל גרוס בהחלטתה כי ״חל זינוק מובהק וחד-משמעי בזמני ההמתנה בין תחילת המשמרת לתחילת העבודה בפועל, ובכך נגרמים נזקים חמורים לבעלי האניות, לסוכני האניות, לעובדי התפעול ולחברת נמל אשדוד עצמה״.

עוד כתבה השופטת בהחלטתה כי העובדים ישובו לעבודה תקינה בפיקוח ההסתדרות, אך במקביל יוזמן מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד העבודה לנמל. מנהל הבטיחות יבדוק את עמדות העובדים וההנהלה ויגיש לבית הדין עמדה מפורטת ביחס לזמן הדרוש לביצוע הנחיות ההנהלה בנוהל פתיחת משמרת על ידי מנהל עבודה בתפעול. שני הצדדים יפגשו שוב בבית הדין בקרוב על מנת לדון בהמלצת מנהל הבטיחות הארצי.

מסתמן כי עובדי נמל אשדוד מרוצים מההחלטה להכניס גורם חיצוני שיבדוק את נושא הבטיחות בנמל – נושא עליו הם מלינים תקופה ארוכה. לטענתם, רק גורם חיצוני יגלה את מחדלי הבטיחות הרבים בנמל. מצד שני, גם הנהלת חברת נמל אשדוד מרוצה בכך שבית הדין האזורי קיבל את עמדתה בנושא העיצומים וכי הצו האוסר על השביתה האיטלקית של מנהלי העבודה תפעול ימשיך לעמוד בתוקפו. חברת נמל אשדוד, מצדה, כך נמסר ״תמשיך להקפיד על עבודה בטיחותית ויעילה של עובדיה״.

פורסם באתר www.port2port.co.il

 

עוד מאמרים

סקירות כלכליות של מינהל סחר חוץ

ברזיל סקירה כלכלית אוגוסט 2021

הרפובליקה הפדרלית של ברזיל היא המדינה הגדולה באמריקה הלטינית (אמל"ט), תופסת כמחצית משטח היבשת וגובלת בכל מדינות היבשת, מלבד צ'ילה ואקוודור. ברזיל הינה פדרציה, המורכבת מ- 26 מדינות, שלכל אחת מהן עיר בירה ומוסדות שלטון משלה. בנוסף לכך קיים האזור הפדרלי של הבירה, ברזיליה. בברזיל כ- 570,5 ערים, כאשר 17 מהן מונות למעלה ממיליון תושבים.הגדולות שבהן: סאו- פאולו, ריו דה ז'נירו, סלוודור, ברזיליה, פורטלזה ובלו

קרא עוד »